Přírodní kosmetika - certifikovaná Demeter

Více informací!

Nakupovat dle kategorií

Demeter: 220 produktů

Váš výběr

Všechny ceny zahrnují DPH

Certifikát Demeter je považován za nejvyšší známku kvality a označuje kosmetiku, která byla vyrobena podle nejpřísnějších pravidel. To platí i pro jejich suroviny.

Demeter jde ještě o krok dál než bio, a proto je považován za nejvyšší stupeň certifikace pro potraviny a přírodní kosmetiku. Obzvláště přísná pravidla Demeter zaručují, že při výrobě kosmetiky s certifikátem Demeter se používají pouze ty nejlepší suroviny nejvyšší kvality.

V roce 1927 založila skupina zemědělců, kteří pracovali podle antroposofického učení Rudolfa Steinera, sdružení Demeter. Pěstování a hospodaření probíhalo a stále probíhá podle biodynamických zásad. Podle této myšlenkové školy je Země chápána jako živý organismus. Pouze díky biodynamickému zemědělství může v pěstovaných rostlinách vzniknout vyšší řád, který jim umožní stát se skutečnými potravinami, které jsou celostně výživné (tj. pro tělo, mysl a duši), a tím i ochranné pro živé bytosti. Velký význam má také biologická rozmanitost a zemědělství na orné půdě, výhradně v kombinaci s chovem hospodářských zvířat.

Výňatky z rozsáhlých pokynů Demeter

  • nejméně 95 % všech složek musí pocházet z ekologického zemědělství a nejméně 90 % z produkce demeter;
  • povoleny jsou pouze čisté a přírodní rostlinné vůně a výtažky z rostlin, podle kterých je výrobek pojmenován;
  • lze použít pouze nezbytné přísady (konzervace kyselinou citronovou není povolena, místo ní lze použít citronovou šťávu);
  • zbytečné výrobní procesy, které jsou pro produkty škodlivé (např. homogenizace mléka), nejsou povoleny.