Let's talk eyeliner!

Let's talk eyeliner!

Které oční linky se nejlépe hodí k Vašemu tvaru oka?

Líčení si v dnešní době lze jen těžko představit bez očních linek.

V zásadě platí, že všechno je možné, ale nic není nutné. Pokud máte např. úzké oči (to znamená, že jsou blízko u sebe) a chcete docílit tzv. liščího pohledu, jděte do toho! Následující vysvětlení slouží pouze jako malé vodítko, které Vám pomůže si co nejlépe zvýraznit oči.

Jdeme na to!

The Tightline - tenká linka podél horní linie dodá Vašim řasám plnější vzhled, a to aniž by přitahovala pozornost. Tento typ mohou nosit všechny tvary očí.

The Classic - v tomto případě prodloužíte linku trochu ven a vytvoříte malé, ale jemné křídlo. To oko opticky trochu prodlouží, ale ne příliš výrazně. Vhodné pro všechny tvary očí a každou příležitost.

The Bold - nyní je to dramatické. Tato odvážná linka je vhodná zejména pro milovnice kočičích očí a vypadá zvlášť krásně v kombinaci s nude rty. Tato technika oční linky je vhodnější pro mandlové a kulaté oči s viditelnější oblastí víček. Pokud máte povislá víčka, křídlo by mohlo být přehlušeno přebytečnou kůží.

C-Wing - oční linka pro povislá víčka a hluboko posazené oči. Při této technice líčení očí začněte křídlem a podívejte se do zrcadla přímo před sebe. Poté spojte křídla s horní linií řas do tvaru písmene C.

Tato oční linka je vhodná zejména pro hluboko posazené oči a pokleslá víčka. Pokud je viditelná oblast víček velká, tvar C by byl příliš viditelný, proto bychom zde doporučili slabší tvar Bold Wing.

Foxy Eyes - začínají být trendy! Díky prodloužení vnitřního koutku oka budou Vaše oči vypadat delší. Tato technika je vhodná zejména pro kulaté a/nebo malé oči, které opticky přibližuje k sobě. U úzkých očí doporučujeme nekreslit příliš dlouhé vnitřní křídlo a mírně zvýraznit vnitřní koutek, aby oči nebyly opticky ještě více vtaženy dovnitř.

Smokey Liner - jemnější verze očních linek. Použijte svou oblíbenou gelovou tužku na oči a rozetřete ji nadýchaným štětečkem. Tato linka je vhodná pro všechny tvary očí a hodí se pro každou příležitost.

Smokey Outer V - zde je spodní vnější linie řas spojena s horní linkou. Tím se vytvoří větší a kočičí oči. Tento efekt je obzvláště prospěšný pro oči úzké, neboť je od sebe opticky oddálí. Širokoúhlé oči mohou tuto techniku kombinovat s liščím křídlem na vnitřní straně. Smokey Outer V vypadá skvěle i na povislých víčkách.

Reverse Cat-Eye - další trendové oční linky. Název reverzní kočičí oko říká vše. Kočičí křídlo nakreslíte na spodní linii řas místo na horní, což vytváří velmi zajímavý efekt. Tuto linku doporučujeme zejména u pokleslých víček, neboť i tak vynikne celé křídlo. Pokud máte svěšené oči (vnější koutek oka je níže než vnitřní), tuto linku nedoporučujeme (ještě více zvýrazní svěšený tvar).

Jako kosmetické nadšence nás velmi těší, že lze oči zvýraznit tolika různými způsoby. Doufáme, že si i Vy vyberete některou z těchto okouzlujících očních linek.

Naši rozsáhlou nabídku očních linek můžete nalézt zde. Produkty používané naší vizážistkou Sarah jsou uvedeny vpravo.