Šťastni i v homeoffice se značkou Pukka

Šťastni i v homeoffice se značkou Pukka

Pro produktivní pracovní nasazení i z pohodlí domova!

Zůstaňte aktivní

Pokud sedíme příliš dlouho v jedné poloze, třeba i shrbeni před notebookem, rychle ztuhneme a začnou nás bolet svaly.

 • Vstávejte proto v pravidelných intervalech, pohybujte se po místnosti, zařaďte do svého pracovního dne malé cvičení nebo využijte čas, kdy si například vaříte vodu na kafe, k několika "protahovacím" cvičením.
 • Užitečné také může být nastavit si časovač, který Vám připomene, že si máte dát krátkou přestávku. Pravidelně si také kontrolujte polohu při sezení a měňte ji.
 • Oblíbené bylinky aktivních lidí: kořen kurkumy a zázvor jsou hrdiny našich bio bylinných čajů "Kurkuma Active" a "Three Ginger," bio latte "Ohnivý zázvor" a také našeho bio doplňku stravy "Kurkuma Active."

Nalezněte si svou rutinu i doma

Nastavte si své rutinní činnosti a vymezte si pracovní dobu, to Vám pomůže k tomu, abyste zůstali uvolnění: Pevný harmonogram Vám pomůže udržet stres a úzkost pod kontrolou a jasně si vymezit pracovní a volný čas.

 • Snažte se proto vstávat každý den přibližně ve stejnou dobu (ideální čas je sedm hodin ráno) a probuďte svou mysl několika minutami meditace. K uzemnění a zároveň dodání energie Vám může pomoci také dvacetiminutová procházka nebo několik pozdravů slunci.
 • Podpořte své trávení tím, že si stanovíte časy jídla a dáte tělu šanci se přizpůsobit.
  Naplánujte si, co chcete každý den v práci dělat. Buďte realističtí a naplánujte si rovněž přestávky - díky tomu se Vám bude zdát den zvládnutelný a budete moci oslavit i drobné úspěchy v mezidobí.
 • Na konci každého pracovního dne Vám malý rituál pomůže oddělit si práci od volného času - zejména teď, když Vám odpadlo dojíždění. Nejlepší je uklidit si pracovní prostor a odložit notebook, zvláště pokud ho máte v ložnici nebo obývacím pokoji.
 • Společník pro silnou mysl: Kořen ašvagandy (Ashwagandha) je ve své domovině v Indii velmi ceněný a najdete ho například v našich organických bylinných čajích "Night Time," "Peace" a také v organickém latté "Night Time." Organický doplněk stravy "Ashwagandha Wholistic" obsahuje kromě vysoce kvalitního organického prášku Ashwagandha také jód podporující klidné nervy.

Dopřejte si dostatek spánku

Navzdory současným změnám se snažte najít pravidelný spánkový režim a chodit spát a vstávat ve stejnou dobu. Nejdůležitější pro neporušený spánkový (cirkadiánní) rytmus je sluneční světlo - jakmile dopadne na naši sítnici, oznámí tělu, že je čas na aktivitu.

 • Ráno se proto vystavte co nejvíce slunečnímu světlu. Pokud zrovna nemůžete jít ven, jděte k otevřenému oknu a vykoupejte se v ranním slunečním světle.
 • Večer před spaním věnujte dostatek času relaxaci a přípravě těla na spánek.
 • Vyhněte se večerním velkým jídlům, která Vašemu tělu brání v klidném spánku. Vypněte televizi, mobilní telefony a další elektronická zařízení, jejichž modré světlo Vás uměle udržuje vzhůru, a místo toho si vezměte do ruky knihu, poslouchejte hudbu nebo si pište deník.
 • Když přijde čas jít spát, snažte se svůj pokoj co nejvíce zatemnit a udržovat ho bez elektrických přístrojů. Kromě toho může pomoci snížit v noci teplotu v místnosti a před spaním vyvětrat.
 • Bylinní hrdinové pro sladké sny: Levandule, heřmánek a kozlík Vás přirozeně ukolébají ke spánku, tyto přísady jsou obsaženy například v našem bio bylinném čaji "Night Time" a stejnojmenných bio doplňcích stravy a bio latté.

Zůstaňte koncentrovaní

V homeoffice sedíme před obrazovkou ještě častěji, protože od notebooku neodtrhneme oči ani při schůzkách a rozhovorech s kolegy. Drobné přestávky Vám pomohou udržet si koncentraci a snížit hladinu stresu.

 • Nyní je vhodná doba vyzkoušet nové způsoby řízení času. Slyšeli jste například o technice Pomodoro? Doporučuje pracovat s časem, který máme, místo toho, abychom s ním bojovali. Rozdělením pracovního dne na 25minutové úseky s pětiminutovými přestávkami dosáhnete lepší produktivity.
 • Rostliny a byliny pro jasné myšlení: Tulsi údajně vytváří prostor v ruchu a ve své rodné Indii je pro tento účel považována za posvátnou. V našem organickém bylinném čaji "Tulsi Clarity" se rozvine do aromatického čajového potěšení. Pro jasné soustředění jsme v našem organickém doplňku stravy "Kurkuma Brainwave," který přispívá k normálnímu fungování kognitivního systému, zkombinovali tulsi s kurkumou a jódem.

Udržujte svůj trávicí systém v chodu

Naše trávení, přesněji řečeno náš mikrobiom, má vliv na naši celkovou pohodu. Ajurvédské učení zná tuto souvislost již tisíce let. Od nepaměti se učenci zabývali zažívacím traktem svých pacientů, aby vyvodili závěry o jejich celkovém rozpoležení a celkové pohodě.

 • Dnes víme, že 70 až 80 % imunitních buněk se nachází v našem trávicím traktu. To dává smysl, protože většinu cizorodých částic přijímáme spolu s potravou atd. Přirozené společenství bakterií v našich střevech, náš mikrobiom, nám pomáhá trávit, bojuje proti patogenům a trénuje náš imunitní systém. Z toho plyne, že posílením trávicího traktu tedy podporujeme i náš imunitní systém.
 • Bylinky pro "šťastné bříško": Anýz, fenykl a kardamom jsou ideální pro nový začátek a jsou hrdiny našeho bio bylinného čaje "Feel New". Triphala je ajurvédský trojitý ovocný recept z Amly, Bibhitaki a Haritaki a je v ajurvédě vysoce ceněný. Náš organický doplněk stravy "Triphala Plus" jej doplňuje o slupky psyllia a také zlaté lněné semínko, které šetrným způsobem podporují nás vnitřní systém.

Kofein - vyměňte kávu za zelený čaj

Kofein nám nemusí nutně škodit, pokud věnujeme pozornost zdroji, ze kterého ho přijímáme.

Většina z nás je však v životě vystavena poměrně velkému množství stresu. Když se cítíme unavení nebo vyčerpaní - často jako přímý důsledek stresu - sáhneme po kávě, abychom si dodali energii. Vysoké dávky kofeinu a dalších stimulantů obsažených v kávě však mohou způsobit, že tělo produkuje více stresových hormonů a naše reakce na stres je ještě silnější.

Dlouhodobě udržitelné změny

Nezáleží na tom, jaká předsevzetí Vás osloví: Nezapomeňte, že vždy může jít o malé, dosažitelné cíle, které si každý den stanovíte. Představte si, že Vaše předsevzetí je semínko, které jste zaseli. Pevně věříte, že vyklíčí a bude vzkvétat.

I když je váš dlouhodobý cíl nejasný, každodenní provádění těchto malých kroků Vám pomůže vnést do Vašeho směřování pozitivitu, jasnost a sebedůvěru.

Nezapomeňte, že jde o to, abyste se znovu spojili sami se sebou. Udělejte si čas na to, co vás dělá šťastnými!