Right to the Roots – Rozhovor s lékárníkem jménem Alexander Ehrmann za značku Saint Charles

Right to the Roots – Rozhovor s lékárníkem jménem Alexander Ehrmann za značku Saint Charles

Scéna přírodní kosmetiky se vyvíjí a nabízí stále kvalitnější a inovativnější sortiment pro pokožku i vlasy. Lékárna Saint Charles již po desetiletí vyvíjí širokou škálu vlastních specialit. Ty jsou založeny na používání přírodních ingrediencí nejvyšší bio kvality a do června 2008 byly k dostání pouze v lékárně Saint Charles.

Za účelem rozhovoru jsme se i my setkali s lékárníkem Mag. pharm. Alexandrem Ehrmannem, který před více než deseti lety začal vyvíjet vlastní řadu přírodní kosmetiky Saint Charles v souladu s mottem "Right to the Roots."

Pane Ehrmanne, jak jste jako lékárník přišel na nápad vytvořit vlastní řadu přírodní kosmetiky?

O přírodní kosmetiku jsem se začal zajímat velmi brzy. Používání přírodně identických produktů pro péči o obličej a tělo mi od začátku připadalo smysluplné. U našich výrobků je kladen důraz na účinnost, podobně jako u léků, naše kosmetika pomáhá při (kožních) problémech.

To je zajímavý přístup. Přiblížíte nám jej?

Při vytváření receptur se já, srdcem lékárník, řídím svou vášní pro vývoj přírodně účinné kosmetiky. Výrobky, jako jsou naše Saint Charles Lékárenské mýdlo, Lékárenský SOS balzám, Krémový deodorant nebo Lékárenský balzám na ruce, byly vyvinuty pro specializované indikace. Například Lékárenský SOS balzám pomáhá při spáleninách od slunce a Lékárenské mýdlo pomáhá přirozeně dezinfikovat ruce.

Jak přesvědčujete zákazníky o přírodní kosmetice?

Na to je poměrně snadné odpovědět. Přírodní kosmetika obsahuje přírodní látky identické s pokožkou, a proto se také lépe vstřebává do kůže. Kvalitní bio výrobky navíc obsahují pouze čisté bio složky, díky nimž je pokožka přirozeně zářivá.

Lékárníci mají stále poněkud zaprášenou image. Jak se Vy osobně od této image lišíte?

V lékárně Saint Charles nechybí tradice a dávné znalosti. Tyto znalosti kombinujeme s bylinami, které nám rostou přímo pod nosem. Naším hlavním principem je: "Bylinky, které najdeme na našem prahu, můžeme zpracovat do léčivých přípravků, využít je v kosmetice nebo je sníst." A to vše kombinujeme s moderními znalostmi.