Tuhý šampon nebo třeba mýdlo na vlasy? Jaký je v tom rozdíl?

Tuhý šampon nebo třeba mýdlo na vlasy? Jaký je v tom rozdíl?

Konečně se můžeme rozloučit s plastovými lahvemi a používat výrobky, které vyžadují minimální obaly, a přesto jsou super čisté. Ne vždy je však snadné se v různých označeních orientovat.

Výrobci přírodní kosmetiky zpravidla nerozlišují a většinou používají termín "tuhý šampon," proto může být obtížné se ve velké nabídce výrobků vyznat. Stále je však třeba rozlišovat mezi tuhým šamponem a mýdlem na vlasy.

Tuhé šampony

Tuhé šampony jsou ekologickou alternativou tekutých šamponů. Jejich složení je podobné složení tekutého šamponu, ale s odstraněnou vodou. Obsahují různé povrchově aktivní látky, oleje, parfémy a barviva. Tuhé šampony pění stejně dobře jako tekuté, ale jsou mnohem praktičtější. Jeden kus tuhého šamponu totiž odpovídá dvěma až třem lahvičkám tekutého šamponu. Navíc pH tuhého šamponu je obecně stejné jako přirozené pH pokožky a při cestování už nedochází k nepříjemnému vytékání do zavazadla.

Mýdla na vlasy

Mýdla na vlasy se vyrábí zmýdelněním tuků a olejů louhem. Výrobky mají zásaditou hodnotu pH, proto se doporučuje po umytí šamponem provést tzv. "kyselý oplach." Jedná se o oplachování roztokem vody a kyseliny, například vodou smíchanou s octem nebo citronem.

Kyselý oplach má mnoho výhod. Uzavírá vlasové kutikuly, dodává jim nádherný lesk a zabraňuje usazování uhličitanu vápenatého na vlasech. Jeho výroba je velmi snadná. Stačí zředit jednu polévkovou lžíci octa nebo jednu čajovou lžičku kyseliny citronové v jednom litru vody. Pro ty, kteří vždy spěchají nebo si prostě nechtějí připravovat kondicionér sami, máme v našem katalogu připravenou alternativu, a to kyselý kondicionér na vlasy s růžovou pelargonií.

U obou typů produktů existuje nespočet variant. Stále více firem si uvědomuje výhodu tuhých výrobků na mytí vlasů a nabízí mýdla a tuhé šampony pro všechny typy. Zatímco mýdla na vlasy mají jednoduché složení, tuhé šampony se používají snadněji, protože nepotřebují další krok oplachování kyselinou. Jsou proto ideální pro přechod z tekutých přípravků na tuhé.

Nyní, když víte, který produkt jak funguje, můžete si vybrat ten, který Vám nejlépe vyhovuje. Zde je několik dalších tipů pro používání těchto produktů.

Tuhé výrobky jsou pohodlné, kompaktní, lehké, úsporné a šetří místo. Jednoduše je rozetřete mezi dlaněmi, abyste vytvořili pěnu, kterou pak můžete aplikovat na vlasy masírováním pokožky hlavy přímo mýdlem nebo rukama. Stačí jen malé množství.

Je důležité výrobky dobře skladovat a chránit je před stagnací vody, aby mohly po použití dobře vyschnout na mýdlové misce.

Tyto pevné produkty jsou velmi praktické při cestování, protože je lze snadno přenášet v příručním zavazadle. Usušené je jednoduše vložíte do mýdlenky nebo jiné nádoby.

Vyzkoušejte tuhé šampony a pečující řadu mýdel na vlasy v Ecco Verde.