Proč používat pleťový olej?

Proč používat pleťový olej?

Mnoho lidí se vyhýbá používání pleťového oleje. Důvodem je obvykle to, že mají buď mastnou pleť, anebo si nejsou jisti, jak přesně mohou oleje jejich pleti prospět.

Bohužel o tomto tématu koluje mnoho dezinformací a také mýtů, které vedou k nejasnostem. Proto se mnoho lidí vyhýbá těmto pleťovým olejům - a s nimi bohužel i nesčetným fantastickým výhodám, které tyto produkty přinášejí.

Stále znovu se setkáváte s informacemi, že olej hydratuje pokožku. To však není pravda. Oleje pokožku nezvlhčují, ale pomáhají udržet vlhkost, která je v pokožce již přítomna, tím, že zastavují odpařování na povrchu pokožky. Aby pleť neztrácela příliš mnoho vlhkosti (což je problém zejména v zimě, kdy je vzduch suchý), je dobré pleťový olej pravidelně používat.

Dalším mýtem je, že všechny oleje jsou stejné, a proto všechny oleje ucpávají póry, což vede k výskytu akné a podobně. Mezi jednotlivými oleji je však mnoho rozdílů, počínaje viskózním a velmi hustým ricinovým olejem, který překvapivě vysušuje pokožku, přes mastný a výživný avokádový olej, až po velmi řídký a rychle se vstřebávající olej z kiwi. Různé oleje mají různé vlastnosti, a proto je výběr správného oleje, který nejlépe vyhovuje Vašemu typu pleti, velmi důležitý a klíčový pro bohaté ošetření.

Zvláště rozšířeným mýtem je, že pečující oleje pleť jednoduše nepotřebuje. Je ovšem pravda, že lidská pokožka sama produkuje maz a olej. Slouží jako účinná bariéra, která zabraňuje tomu, aby naše kůže ztrácela příliš mnoho vody. S přibývajícím věkem však naše tělo produkuje méně oleje, což vede k větší ztrátě vody, a tedy k vysušování pokožky. Čím jsme starší, tím důležitější je používat pleťový olej.

Skvělým způsobem je použití olejového čistícího prostředku - tedy použití olejů k čištění pleti. Teorie spočívá v tom, že tukové sloučeniny lze použít k rozpouštění podobných tukových sloučenin. Když si tedy čistíte obličej olejovým čistícím prostředkem, bez námahy z něj odstraníte make-up a přebytečný kožní maz.

Jednou z výhod používání čistících prostředků na bázi olejů je, že nejen krásně čistí, ale také neodmašťují pokožku. Podporují tak rovnováhu vlhkosti pleti, a to lépe než některé běžné čistící prostředky.

V neposlední řadě oleje nejen jemně čistí pleť a pomáhají regulovat hladinu vlhkosti, ale obsahují také mnoho antioxidačních složek, protizánětlivých látek a esenciálních mastných kyselin - to vše má na pleť úžasně vyživující účinky a zanechává obličej zářivý.

V Ecco Verde naleznete rozsáhlou nabídku pleťových olejů.