Užívejte si slunce a léto plnými doušky!

Užívejte si slunce a léto plnými doušky!

S rostoucími teplotami sílí i intenzita slunečních paprsků. Bio přípravky na opalování poskytují optimální ochranu před UVA/UVB zářením, pro všechny typy pokožky a všechny věkové kategorie. Jsou navíc prospěšné pro Vás i životní prostředí.

Čím se liší bio certifikované produkty na opalování od konvenčních výrobků?

Certifikovaná bio kosmetika používá pouze čistě minerální a rostlinné filtry, zatímco konvenční výrobky používají chemické filtry nebo dokonce směs chemických a minerálních filtrů.

Jak fungují ochranné filtry?

Chemické syntetické UV filtry pronikají do pokožky, kde přeměňují UV záření na infračervené záření - tedy teplo. Tyto krémy potřebují asi půl hodiny, aby začaly účinkovat. Ekologická kosmetika používá minerální UV filtry s přírodními minerálními pigmenty (např. oxid titaničitý). Ten odráží a rozptyluje sluneční světlo a působí okamžitě po aplikaci.

Proč bychom měli dávat přednost minerálním UV filtrům?

Chemické filtry mají vysoký potenciál problémů a zatěžují nás dvakrát tolik. Přes kůži a přes potravinový řetězec. Vědecké studie dokazují, že jsou pro lidský organismus nebezpečné kvůli vysokému alergickému potenciálu a jejich účinku v těle, jež je podobný hormonům (endokrinní disruptory nebo xenohormony).

Dalším nebezpečím, které představují chemické filtry (oxybenzon, oktokrylen), je ničení korálových útesů. Vědcům se podařilo prokázat negativní dopad těchto složek na mořské živočichy, zejména korály. V kombinaci se současným stavem okyselování oceánů a změnou klimatu způsobují chemické UV filtry korálům značné škody, např. tzv. "blednutí korálů" a následné ničení celých útesů.

Je snadné používat bio kosmetické přípravky na opalování?

Bio kosmetické přípravky na opalování se snadno roztírají a jsou průhledné - lepivá konzistence a "bělení" jsou již minulostí. Výrobky poskytují okamžitou ochranu před slunečním zářením a jsou voděodolné.

Které produkty mohu bez obav používat?

Již více než 10 let nabízí značka Biosolis kompletní řadu přípravků na opalování, které spojují ochranu před slunečními paprsky a ohleduplnost k životnímu prostředí. Jsou přírodní, certifikované a ekologické.

Biosolis zaručuje přípravky vyvinuté z přírodních účinných látek, které jsou osvobozeny od:

- alergenů;
- chemických filtrů;
- parabenů;
- fenoxyethanolů;
- a ftalátů.

Výrobky obsahují minerální filtry, které nepronikají do pokožky a zaručují optimální ochranu při aplikaci. Výzkumný a vývojový tým značky Biosolis denně pracuje na nabídce nejúčinnějších, nejčistších a nejekologičtějších receptur. Nově vylepšené složení bylo vyvinuto s použitím rostlinných olejů a rostlinných výtažků, které jemně vyživují a hydratují pokožku a zároveň ji chrání.

Hodnoty společnosti Biosolis jsou hluboce zakořeněny ve vývoji produktů, které chrání celou rodinu před zmíněným UVA/UVB zářením, respektují mořské živočichy, zaručují zdravé složení, splňují evropské předpisy, dodržují krátké logistické trasy a respektují životní prostředí. Značka také spolupracuje s certifikačním orgánem Ecocert Greenlife, který ověřuje pečlivě vybrané složky a celkové složení.

Mrkněte na přípravky Biosolis!

V sortimentu značky Biosolis si každý najde něco pro sebe - od sprejů, mlék a krémů na a po opalování, až po samoopalovacího přípravky a jemné produkty pro děti.