Přírodní čištění čalouněného nábytku

Přírodní čištění čalouněného nábytku

Kolik času trávíme na gauči? Když se nad tím pořádně zamyslíme, zjistíme, že je to poměrně hodně. A využíváme ho při nejrůznějších příležitostech: když k nám přijdou přátelé na kávu, když si dopřejeme svačinu u televize nebo když při sledování filmu jíme své oblíbené chipsy (které lítají všude okolo)... Jakkoliv je pohovka odolná proti skvrnám, jednou ji musíme vyčistit, ale většinou není možné potahy sundat. Proto Vám přinášíme několik tipů, jak udržet pohovku přirozeně čistou.

Prvním krokem je důkladné vysátí všech koutů a zákoutí, odstranění zvířecích chlupů, drobků a všeho, co by mohlo ulpět na vláknech.

Druhým krokem je příprava čistícího prostředku. K tomu vezměte kbelík vlažné vody (přibližně 2 litry) a přidejte šťávu z celého citronu a dvě polévkové lžíce prášku z jedlé sody. Namočte do něj čistou utěrku z mikrovlákna a vyzkoušejte stálobarevnost na skrytém místě, například na zadní straně pohovky. Jedlá soda rozpouští skvrny, zatímco citron dezinfikuje a také odstraňuje roztoče. Otravnou havěť odradí i závěrečné otření dalším čistým hadříkem, na který byl kápnut tea tree nebo eukalyptový olej.

To platí pro pohovky s látkovým nebo textilním čalouněním... a co umělá kůže? Pohovky z kůže a umělé kůže jsou náchylnější k opotřebení, ale obvykle se snadněji čistí, protože nemají vlákna, ve kterých by se mohly usazovat skvrny. Vyplatí se také pohovku dobře vyluxovat a poté ji otřít vlhkým hadříkem, aby se odstranil prach. Poté si připravte roztok bílého octa a vody (1/2 sklenice octa na 1 litr vody) a navlhčete jím hadřík, kterým celou pohovku dobře vytřete. Na závěr můžete pohovku ještě otřít hadříkem, který byl potřísněn eukalyptovým nebo tea tree olejem.

Nezapomeňte, že čištění pohovky je důležité pro prevenci alergií, zejména pokud máte děti.

Navštivte také webové stránky Ecosplendo a objevte mnoho ekologických výrobků a čistících prostředků pro Vaši domácnost!