Světový den rakoviny prsu: přispíváme na Pink Ribbon

Světový den rakoviny prsu: přispíváme na Pink Ribbon

Rakovina prsu je bohužel stále nejčastějším nádorovým onemocněním u žen.

Diagnóza rakoviny prsu však již sama o sobě neznamená rozsudek smrti: pokud je odhalena včas a nádor je lokalizován, lze vyléčit přibližně 90 % pacientek. Podle odhadů by přibližně polovina obětí rakoviny prsu mohla být ještě naživu, kdyby dbaly na zdravější životní styl a zároveň disciplinovaněji využívali rozsáhlou nabídku preventivní péče.

Možné příčiny rakoviny prsu sahají od obezity, nezdravého životního stylu - špatné stravy, málo pohybu, alkoholu, nikotinu až po cukrovku 2. typu. To však dosud nebylo vědecky prokázáno a jasně objasněno.

Proto je tak důležitá preventivní péče: pohmatové vyšetření prsou gynekologem a mamografie jsou oficiálními způsoby prevence. Nejdůležitější je však pravidelné sebepozorování, neboť to je nekomplikované a lze jej provádět prakticky kdykoliv a kdekoliv. Sebepozorování je nezávislé na dostupnosti lékařů, termínech a pracovní době. Je to nejrychlejší způsob, jak rozpoznat změny a v případě potřeby okamžitě navštívit lékaře.

Osobní péče a prevence

Pravidelné masáže prsou jsou nejen relaxační a uklidňující, ale také významně přispívají ke zdraví prsou. Masáž kvalitním masážním olejem plným antioxidantů stimuluje metabolismus a rozhýbává lymfatický systém. To pomáhá odvádět usazené látky z prsní tkáně. Podporuje také krevní oběh, což zvyšuje přísun živin do kožních buněk. Pokožka je jemná a vypadá pružně a zdravě.

Masáže prsou navíc posiluje Vaše povědomí o vlastním těle a Váš vztah k sobě samé!

Chceme více upozornit na zdraví prsou a přesvědčit všechny ženy o důležitosti prevence rakoviny prsu. Zásadní význam má přitom samotná masáž a preventivní prohlídky.

Spread the word!

Promluvte si o tom se svou matkou, sestrou nebo nejlepší kamarádkou. Bohužel mnoho lidí stále neví, jak jednoduchá může být prevence a jak je důležitá!

Wir spenden!

1.10. je Mezinárodní den boje proti rakovině prsu, a proto věnujeme 1 € za každou objednávku ve prospěch akce Pink Ribbon organizace Krebshilfe Steiermark. Pomozte i Vy!

#breastcancerawareness
#breasthealth
#pinktober
#checkyourboobs
#knowyournormal