6 mýtů o mytí vlasů

6 mýtů o mytí vlasů

Opravdu se mokré vlasy při česání lámou? Kdy je teplota vody na mytí vlasů příliš vysoká? Jak často si můžete mýt vlasy? V našem článku jsme se blíže podívali na několik známých mýtů!

1. Časté mytí vlasů je prospěšné

Ne, doporučuje se opak! Čím častěji se vlasy myjí šamponem, tím více je napadán jejich lipidový plášť, vlasy se tedy ve výsledku snadněji lámou. Důležitější než frekvence mytí je používání masek a kondicionérů. Tip: pro každé mytí vlasů stačí použít šampon pouze 1 x - naprosto dostačující je množství o velikosti mince!

2. Produkty pro péči o vlasy by se měly pravidelně měnit

Ne. Jakmile najdete produkt, který nejlépe vyhovuje Vašim potřebám, je vhodné si jej ponechat. Vlasy si přirozeně musí na určité přípravky zvyknout, proto je vhodné vždy zvolit kombinaci dvou ošetřujících produktů. Pokud máte například kudrnaté vlasy, použijte bohatý šampon a kombinujte ho s kondicionérem na poškozené vlasy. Tímto způsobem budou potřeby vlasů dokonale uspokojeny!

3. Používání studené vody dodá vlasům více lesku

Ne. Je sice pravda, že studená voda na konci ošetření uzavře kutikulu vlasů a dodá jim trochu více lesku, bohužel ale také ucpává pokožku hlavy a tím se zabraňuje účinku látek obsažených v přípravcích. Profesionální tip: použijte vlažnou vodu a v případě potřeby opláchněte spodní část vlasů studenou vodou!

4. "Vrzání" vlasů je známkou čistoty

Ne. Pokud po umytí vlasů slyšíte vrzání, znamená to, že lipidový plášť byl během mytí odstraněn a vlasová struktura je otevřená a nechráněná. Pokud chcete své pokožce hlavy dopřát speciální očistu, provádějte ji jednou měsíčně. Profesionální tip: spodní část vlasů ošetřete kondicionérem a při dalším pravidelném mytí vlasů použijte bohatý šampon.

5. Čím méně se vlasy myjí, tím pomaleji se mastí

Ano, to je samozřejmě velmi individuální. Je třeba si však uvědomit, že každé mytí vlasů poškozuje jejich strukturu. Při správném výběru přípravků a střídání kondicionéru a šamponu je však časté mytí vlasů pro hlavu a vlasy prakticky neškodné.

6. Mokré vlasy by se neměly česat

Ne, jde spíš o to, jak je češeme. Jemné česání nebo kartáčování mokrých vlasů rozhodně není žádný problém – mokré vlasy však nikdy divoce nesušte ručníkem a nikdy agresivně nerozplétejte zamotané vlasy hřebenem. Trpělivost a jemná ruka jemnou strukturu vlasů určitě nezničí.