Naše společnost - niceshops


Kdo jsme

Tento internetový obchod je součástí rakouské společnosti niceshops, která se specializuje na rozvoj online obchodů v různých produktových segmentech zastoupených na několika vybraných evropských trzích.

Každý měsíc navštěvuje naše obchody téměř milion lidí a měsíčně generujeme více než 25 000 objednávek. Zásilky jsou baleny v našem logistickém centru v jihovýchodním Rakousku a jsou expedovány do celého světa.

Všechny naše internetové obchody mají několik společných vlastností, a to:

 • kvalitní nabídku z příslušné oblasti;
 • skvělý poměr ceny a výkonu;
 • výborný a co možná nejrychlejší způsob nákupu a následného dodání zboží;
 • bezproblémové uplatnění záruky a právo na výměnu boží;
 • přátelský a kompetentní zákaznický servis;
 • spoustu stálých a věrných zákazníků, kteří se svou zpětnou vazbou podílejí na tvorbě struktury našich online obchodů.

Hlavními pilíři naší firemní kultury jsou udržitelnost a ochrana životního prostředí.

Udržitelnost byla hlavním bodem při plánování našeho nového logistického centra a byla integrována do různých oblastí výstavby. Z hlediska ochrany životního prostředí jsme chtěli jít ostatním příkladem, a proto jsme vynaložili potřebné výdaje a úsilí, abychom mohli stanovených cílů dosáhnout. Nejdůležitější faktory udržitelnosti tvořilo při výstavbě našeho logistického centra několik bodů:

 • Dřevo - při výstavbě hrála zásadní roli přírodně obnovitelná surovina. V celé budově bylo použito celkem 680 m³ dřeva. V každém krychlovém metru dřeva je jedna tuna CO2, což představuje dohromady zhruba 680 tun CO2. Pro srovnání, pouze jedna tuna CO2 představuje cestu autem dlouhou 4900 kilometrů. To odpovídá cestě do Moskvy a zpět!
 • Izolace - správná izolace byla pro nás také velmi důležitá, a to hlavně proto, abychom ušetřili co nejvíce energie. Izolační hodnota střechy je cca 0,18 W / m2K, což je velmi dobrá hodnota. Kromě toho existuje izolace stěn o tloušťce 16 cm, což odpovídá izolaci rodinného domu!
 • Vytápění a chlazení - méně než kilometr od našeho nového logistického centra je zařízení na výrobu bioplynu, které má rovněž mechanismus na spalování biomasy, tudíž místo instalace vlastního spalovacího zařízení na plyn, jsme se rozhodli vytápět nové logistické centrum pomocí zařízení na výrobu bioplynu a spalování biomasy. Když jsme zjistili, že odpadní teplo z bioplynové stanice je skutečně využíváno pouze v zimě a zbytečně rozptýleno v létě, místo konvenčního chladiče jsme nainstalovali absorpční chladič. Ten je nyní provozován buď za pomoci odpadního tepla z bioplynové stanice, nebo tepla ze spalovny biomasy. Absorpční chladič sice stojí třikrát tolik jako konvenční chladič, ale pro nás z dlouhodobého hlediska představuje velkou úsporu energie. Zužitkování nevyužitého odpadního tepla k výrobě chladu a nevyužitého potenciálu již existujících obnovitelných zdrojů energie nám prostě dává smysl. Připojením k bioplynové stanici a využitím odpadního tepla ušetříme výkon 600 kW pro vytápění a 550 kW pro chlazení. Pro srovnání: pokud bychom použili jedno ze dvou zařízení 8 hodin denně po dobu 180 dní v roce, spotřebovali bychom v průměru okolo 1 680 kWh za rok. S tímto množstvím energie můžete sledovat televizi nepřetržitě téměř 3,5 roku (jedná-li se o průměrně velkou televizi).
 • Zařízení - chladící zařízení vybíráme podle nejvyšší energetické účinnosti a při nákupu počítačového hardwaru věnujeme menší pozornost výkonu a větší ekonomickému využití energie.
 • Plnění obalů - při přepravě našich obalů dbáme do značné míry na udržitelnost, a z toho důvodu jsme všude, kde to jen bylo možné, změnili výplňový materiál na kompostovatelný. Nyní je 95% našich obalů naplněno biodegradabilními biočipy.

Kromě tvrdých faktorů udržitelnosti jsou pro nás velmi podstatné i faktory měkké, tj. lidé.

 • Pozor - je pro nás důležité, aby ochrana životního prostředí byla rovněž osobní odpovědností každého zaměstnance. Zajišťujeme proto, aby byla všechna zařízení mimo provozní dobu vypnuta. Důraz klademe i na správné třídění odpadu.
 • Dodavatelé - s našimi dodavateli vždy diskutujeme o udržitelnosti, výrobních metodách a o naší filozofii. To je, dle našeho názoru, jediný způsob, jak vám můžeme zajistit ty nejlepší produkty a nejlepší výrobní standardy. Sporné výrobky jsou vyňaty z nabídky nebo nejsou vůbec zahrnuty.

Udržitelnost a ochrana životního prostředí jsou hlavními pilíři firemní filozofie celé skupiny niceshops. Planetu máme koneckonců pouze jednu, a proto se každý v naší společnosti aktivně zasluhuje o zachování její krásy a rozmanitosti.

Ecco Verde

Ecco Verde - přírodní kosmetika

V Ecco Verde najdete rozsáhlý výběr přírodních kosmetických produktů od předních mezinárodních výrobců. Od krémů na ruce, přes šampony a produkty osobní péče až po široký výběr minerálních make-upů, které jsou šetrné k pokožce. V Ecco Verde je prostě vše, po čem vaše srdce touží!

Zde najdete tu pravou vysoce kvalitní přírodní kosmetiku: Ecco Verde Germany | Ecco Verde Rakousko

VitalAbo

VitalAbo - dobrý obchod

VitalAbo vám nabízí pestrou škálu produktů od známých výrobců v oblasti vědomé výživy, doplňků stravy, sportovní výživy, a to vše samozřejmě online z pohodlí vašeho domova - za rozumnou cenu a s osobním poradentsvím našeho specializovaného týmu!

Doplňky stravy a sportovní výživa: VitalAbo Německo | VitalAbo Rakousko

EquusVitalis - doplněk krmiva pro koně

V EquusVitalis naleznete velký výběr základních potravin, minerálů, specialit a produktů péče o koně. Mezi známé značky, které v našem obchodě najdete, patří vůdci trhu St. Hippolyt, Eggersmann, Stiefel, Nösenberger, Lexa a Gladiator Plus, stejně tak jako naše vlastní vysoce kvalitní značka EquusVitalis.

Kvalitní krmivo pro koně a mnoho dalšího: EquusVitalis Německo | EquusVitalis Rakousko

Bloomling

Bloomling - okouzlí vaši zahradu

Okouzlete svou zahradou či svým balkonem! V našem květinovém obchodu Bloomling naleznete obrovský výběr krásných rostlin. Online si můžete vybrat mezi různými typy a odrůdami celé škály květin a nechat si je doručit až ke dveřím spolu s dalším příslušenstvím.

Semínka rostlin a mnoho dalšího pro vaší zahradu: Bloomling Germany | Bloomling Austria

Lederhose

Lederhose - tradiční móda

Díky tomuto e-shopu dodáváme tradiční oblečení a předměty do celého světa. Zaměřili jsme se zejména na mezinárodní lodní dopravu, abyste mohli radostně jódlovat i v tom nejvzdálenějším koutu světa. Na lederhose.com najdete nejen tradiční kožené kalhoty, ale i příslušné doplňky a nápadité výrobky, které je jinak obtížné získat.

Tradiční móda : Lederhose.com

Interismo

Interismo - kvalitní bytové doplňky

Interismo aneb internetový obchod s bytovými doplňky. Na těchto stránkách najdete vše, co si jen přejete. Nádherné bytové doplňky od nejznámějších návrhářů a výrobců pro Váš krásný a útulný domov.

Pro život ve velkém stylu: Interismo Deutschland | Interismo Rakousko

Pools.shop

pools.shop - vše o bazénech

Vše o bazénech - ať už hledáte kompletní sadu či správné příslušenství - vše naleznete na pools.shop.

Zábava pro každého: pools.shop

Piccantino - delikatesy pro znalce

V Piccantino najdete nejen to nejlepší koření, ale i bylinky od předních světových producentů. Široký sortiment zahrnuje pesta, chutneys, oleje i octy, jednotlivé bylinky a koření, stejně jako chutné směsi a mnoho dalšího.

To nejlepší pro vás v Piccantino Germany a Piccantino Rakousko.