Curly Girl Glossar

Curly Girl Glossar

Vykouzlete ve svých vlasech ty nejkrásnější lokny!

Máte kudrnaté vlasy a slyšeli jste již o metodě Curly Girl, ale nevíte, kde začít? Jsme tu, abychom Vám vysvětlili základní techniky, osvětlili, jak začít, jaké produkty používat a čeho se vyvarovat, abyste svým kudrnám věnovali lásku a péči, kterou potřebují a zaslouží si.

Kudrlinky jsou na vzestupu! V supermarketu už jsou dávno vyprodané vhodné pečující přípravky, na sociálních sítích to vře a známé osobnosti ukazují své fotografie s nejkrásnějšími kudrnami. Pokud Vaše vlasy připomínají spíše vraní hnízdo, přestože do nich vpravujete kila těch nejlepších výživných šamponů a kondicionérů, o stylingových přípravcích nemluvě, nebojte, nejste v tom sami. Krásné kadeře Vás lákají, ale tato metoda Vám není úplně jasná? Zdá se Vám, že celý proces trvá zbytečně dlouho a na výsledky musíte čekat věčnost? Pak jste tu správně! Tento článek vysvětluje nejdůležitější body této metody.

Final Wash - závěrečné mytí

Jsou Vaše vlasy vyprahlé jako poušť a zničené fénem a kulmou? Máte kudrlinky jen na jedné straně a druhá část směřuje do všech stran? Pokud je odpověď ano, pak se rozhodně vyplatí začít používat metodu Curly Girl. Můžete své vlasy zachránit a získat krásné lokny nebo alespoň lesklé a zdravě vypadající vlasy.

Celá aplikace začíná závěrečným mytím. Toto čištění odstraňuje nečistoty a všechny zbytky silikonů, které ve vlasech zanechaly jiné pečující přípravky. Toto první nebo vlastně poslední mytí lze provést šamponem obsahujícím sulfáty. Je to proto, že je třeba z vlasů důkladně odstranit všechny zbytky a šampony, které obsahují sulfáty. Toto závěrečné mytí lze provést i mýdlem na ruce (pokud nemůžete nalézt nic jiného a pokud vybrané mýdlo splňuje důležitá kritéria). Výrobek by tedy neměl obsahovat silikony ani alkohol. Hlavní je, že čistí vlasy a pokožku hlavy. Pokud se kdykoli rozhodnete přestat používat tuto metodu a vrátit se ke starému způsobu ošetření, měli byste vždy provést toto závěrečné mytí. Od tohoto posledního mytí by měly být všechny používané přípravky bez sulfátů, silikonů a alkoholu. Když metodu znáte lépe, můžete se ponořit do úžasného světa složek (INCI) a kritéria ještě více zpřesnit.

Od nynějška se také můžete vyhýbat teplu z fénů, žehliček a horké vodě. Můžete také zapomenout na drsné kartáče a nevhodné hřebeny na vlasy. Pro styling potřebujete pouze prsty, alespoň zpočátku.

Co-Wash

Kdykoli budou Vaše vlasy potřebovat očistit, máte možnost Co-Wash. To znamená, že se vlasy a pokožka hlavy důkladně umyjí kondicionérem. Neměl by to však být jen tak nějaký výrobek ze supermarketu. Kondicionér musí rovněž splňovat kritéria této metody. Nesmí obsahovat sulfáty, silikony a alkohol a musí být velmi hydratační. Naneste kondicionér na vlasy (hojně), umyjte je po celé délce a nezapomeňte na pokožku hlavy a nakonec je opláchněte velkým množstvím vody. Pokud potřebujete vlasy ještě více hydratovat, můžete do nich přidat bezoplachový kondicionér a vmasírovat ho do mokrých vlasů. Doporučuje se také jednou týdně vlasy ošetřit hydratační maskou. Jedním z nejdůležitějších klíčových slov této metody je hydratace. Vlasy potřebují extra vlhkost!

Stylingové produkty

Ještě vlhké vlasy si natřete vybraným stylingovým přípravkem. Může to být domácí gel z lněných semínek nebo, pokud se Vám nechce nic připravovat, postačí Vám výrobek zakoupený v obchodě, pokud neobsahuje sulfáty, silikony nebo alkohol. Rozetřete stylingový přípravek po celé délce vlasů, od kořínků ke konečkům. Mokré vlasy můžete vysušit bavlněným tričkem. Pak je nechte přirozeně uschnout nebo použijte jemnější fén s difuzérem. Pozor! Fén by měl vyfukovat pouze studený vzduch.
Dále jsou zde vlasy, které jsou jako chrupavčitá hromádka. Takové vlasy se nazývají sádra. Vlasy tak samozřejmě nezůstanou. Povrch stylingového přípravku se rozbije hnětením vlasů rukama. Oficiální název této techniky je scrunch out the crunch. Vlasy jsou po použití tohoto stylingového přípravku lesklé, hebké a vysušené. K odstranění krusty ze sádry se doporučují přírodní oleje. Jojobový olej je ideální pro jemné vlasy a arganový olej pro plnější vlasy. Rozetřete si v dlaních trochu oleje a hnětením vlasů sádru rozbijte. Stylingový přípravek zde nepoužíváte k úpravě vlasů, ale k jejich ochraně. Mimochodem, nemusíte se omezovat pouze na jeden produkt. Můžete také použít několik stylingových přípravků najednou, například kulmu, pěnu nebo gel na vlasy.

Plopping

Jedním ze způsobů, jak definovat kudrliny a vysušit vlasy, je tzv. plopping. Mokré vlasy, do kterých byl nanesen stylingový přípravek, se nejprve osuší od přebytečné vody tričkem. Nikdy nepoužívejte froté ručník na vlasy! (Froté dělá vlasy krepatými.) Pak si tričko omotejte kolem vlasů, ale ne jako turban, ale nechte vlasy spadnout jako v pytli, zakryjte je a konce zamotejte. Plopping může trvat 5 až 30 minut. Následně nechte vlasy uschnout na vzduchu nebo je vysušte fénem s difuzérem a chladnějším vzduchem. Když jsou vlasy suché, může být sádra patrná. Pak už stačí jen uhníst kůru a budete mít krásné a hebké vlasy.

Ananas

Když jdete spát, svažte si vlasy do volného culíku na nejvyšším místě hlavy. Tento culík se nazývá "ananas." Pokud jsou vlasy svázány co nejvýše, nebudou se třít o polstrování a nebudou se zauzlovat. Vždy používejte měkkou gumičku do vlasů, např. ve tvaru koblihy. Nechoďte spát s mokrými vlasy.

Nezapomeňte, že tato metoda je jako dieta. Poškozené vlasy se nenapraví za jednu noc. Dejte vlasům čas. A dejte metodě Curly Girl čas. Internet a sociální sítě jsou plné dobrých tipů. Na Facebooku existuje mnoho skupin, které se touto problematikou zabývají. Mimo jiné se zde dozvíte, jak si vybrat i správné produkty.