S pubertou přichází pocení - značka youfreen nabízí deodorant pro děti a dospívající

S pubertou přichází pocení - značka youfreen nabízí deodorant pro děti a dospívající

Jak se nepříjemné pachy v pubertě nestávají skutečností

Puberta v 8 nebo 10 letech?

Před 150 lety měly dívky první menstruaci v průměru v 16,6 letech. V závislosti na studii je dnes průměrný věk 12,3 roku. Některé dívky dostanou první menstruaci již v 10 letech. U většiny dospívajících končí puberta již v 15 letech. Dříve v tomto věku puberta ani nezačínala! V některých případech začínají hormonální změny v těle již v osmi letech. Tomu se říká prepuberta.

Důležitými faktory pro oddálení věku nástupu puberty jsou na jedné straně výživa, hygiena a obecně lepší zdravotní stav. Toxiny v životním prostředí mohou také ovlivňovat hormonální systém těla. Je například známo, že chemické látky, jako je bisfenol-A, ovlivňují pohlavní hormon estrogen, což může způsobit dřívější nástup puberty.

A pak jsou tu nepříjemné pachy...

Pro nás lidi je zcela normální, že se potíme. Naše tělo ochlazují tzv. ekrinní potní žlázy a produkují pot. To nás chrání před přehřátím.

Hormonální změny během puberty ovlivňují také potní žlázy. I ta nejmenší nepříjemná situace, stres nebo nervozita způsobí, že se pubertální tělo potí. Je to proto, že během puberty se více aktivují potní žlázy a tělo produkuje více adrenalinu.

Máme však i jiný typ potních žláz, tzv. apokrinní. Aktivují se až s nástupem puberty. Poté produkují zpočátku nezapáchající sekret. Rozkladem vlastních kožních mikroorganismů pak vzniká individuální tělesný pach.

A co se s tím dá dělat?

Aby se předešlo nepříjemnému zápachu, je samozřejmě třeba během této doby dodržovat hygienický zásady. Každodenní praní a výměna oblečení, které je v přímém kontaktu s pokožkou, může být velmi prospěšné.

Aby se nepříjemné situace nestaly skutečností, doporučuje se dodatečná ochrana. Používání neškodného deodorantu pomáhá předcházet vzniku nežádoucího zápachu.

youfreen deodoranty pro dívky a chlapce

Veganské deodoranty značky youfreen, jež jsou určené pro dívky a chlapce, jsou bez obsahu hliníku, jemné a o pokožku pečují, díky organické aloe vera. Komplex účinných látek na rostlinné bázi zajišťuje, že nevzniká nepříjemný zápach. Místo toho pokožka voní svěže, a to i při sportu a každodenním stresu. A to vše bez ostré umělé vůně.

Tajemstvím těchto vysoce kvalitních deodorantů jsou přírodní složky nejvyšší kvality v kombinaci s inovativním vývojem složení dnešní přírodní kosmetiky.

Tyto účinné přípravky zabijí tři (potní) mouchy jednou ranou.

Účinné látky

  • regulují mikroflóru a zároveň chrání kožní bariéru;
  • přirozeným způsobem zabraňují tvorbě zápachu potu;
  • neutralizují již vzniklé pachy.

Více než 80 % všech složek pochází z kontrolovaného ekologického pěstování. Hlavní složkou deodorantů je organická aloe vera, která je ceněna pro své zklidňující účinky. Optimálně pečuje i o podrážděnou a citlivou pokožku, která tak zůstává jemná a může nadále dýchat.

Vůně je založena na ovocných vonných kompozicích. Ty pocházejí z čistě rostlinných surovin, protože příroda toho má spoustu co nabídnout. Bez umělých vonných látek. V procesu vývoje a konečného testování pracovala značka youfreen společně s dívkami i s chlapci. Vždyť kdo jiný by mohl vůně posoudit lépe než cílová skupina?

Testováno a schváleno

A aby si každý mohl být jistý - snášenlivost deodorantů byla testována pod dermatologickým dohledem na citlivé, normální a dokonce i neurodermatitické pokožce. Výsledek: žádná testovaná osoba neprojevila jasnou reakci na výrobky, takže byly klasifikovány jako "kůží velmi dobře snášené."

Vyzkoušejte je nyní i Vy: přírodní kosmetika značky youfreen