Zdravá pokožka i v té nejtužší zimě

Zdravá pokožka i v té nejtužší zimě

Věděli jste, že s každým stupněm Celsia, o který teplota klesne, produkuje pokožka o 10 procent méně oleje? V zimě, kdy teploty mohou klesat hluboko pod nulu, jsou všechny typy pleti přirozeně sušší, protože vlhkost vzduchu je obecně mnohem nižší než v létě.

To však není jediný útok na naši pleť. Topení ještě více vysušuje vzduch ve špatně větraných místnostech a pak se také přidává vliv vánoční sváteční stravy. Je velmi běžné, že se pokožka cítí napjatá, podrážděná a vyžaduje pozornost.

Zde je několik šetrných způsobů, jak účinně čelit nepříznivým podmínkám zimy a ozdravit pleť na příští jaro - bez ohledu na její typ.

Peeling bez podráždění kůže

Pokud se Vám v zimě na kůži objevují šupinky, nejste sami. Mnoho lidí jimi v chladných měsících taktéž trpí. Používání peelingu může vyvolat obavy, což není nutné, neboť ne všechny peelingové přípravky jsou stejné. Jemný peeling s kulatými čistícími zrníčky odstraňuje odumřelé kožní buňky. Díky tomu mohou pečující krém a olej lépe a hlouběji proniknout do pokožky, a účinněji tak rozvinout svůj účinek.

Kapka oleje

V zimě je dobré doplnit péči o obličej o pleťový olej, který udržuje vlhkost v pokožce a chrání ji před suchým vzduchem. Jednoduše jemně vmasírujte 2-3 kapky vybraného oleje do čisté a mírně vlhké pokožky. Pleťový olej jako doplněk k pleťovému krému dokáže zázraky.

Vyživení suché pokožky

Popraskané rty nebo ruce jsou častým problémem, se kterým se v zimě potýká mnoho lidí. Suchá kůže potřebuje k regeneraci vlhkost po celý den. Zatímco správné pečující produkty kůži hydratují zvenčí, nesmíme zapomenout na to, ji hydratovat i zevnitř. Proto se v zimě ujistěte, že dostatečně pijete. Vhodná je voda, zelený čaj nebo ovocné šťávy bez přidaného cukru. Vyhněte se alkoholu a kávě, které mají dehydratační účinek.

Rovněž některé potraviny pomáhají udržovat pokožku v rovnováze. Patří mezi ně všechny, které jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny, tj. ořechy, semínka, losos a další. Důležitý je také dobrý přísun vitamínu A. Ten se nachází zejména v ovoci a zelenině.

Zkrácení doby sprchování

I když je příjemné zpívat si ve sprše a nespěchat, horká voda rychle zbavuje pokožku cenné vlhkosti. Voda se z pokožky odpařuje a odnáší s sebou cenné přírodní oleje, které jí dodávají pružnost a vláčnost. Nejlepší je sprchovat se maximálně 15 minut a pouze vlažnou vodou.

Nezapomeňte také používat šetrná mýdla, šetrné sprchové gely a podobně. V zimě je pokožka už tak namáhaná, takže ji nemusíme ještě více dráždit drsnými mycími prostředky. Nejlepší jsou přípravky bez alkoholu a parfemace, které však obsahují pečující látky.

Je také vhodné, ihned po sprchování, používat krém na bázi oleje, aby se pokožka nevysušovala. K tomu jsou ideální produkty s avokádovým olejem a/nebo bambuckým máslem.

Správné oblečení

Suchá pokožka trpí škrábavými látkami a vystavením povětrnostním vlivům bez ochrany. V zimě bychom však kůži měli chránit nejen před větrem, ale i sluncem. Nejlepší je obléknout si několik vrstev, abyste se mohli přizpůsobit teplotě. Dávejte pozor, abyste nenosili dráždivé a drsné látky. Nejlepší je bavlna a hedvábí, aby pokožka mohla dýchat. Nezapomeňte také prát oblečení v jemných pracích prostředcích, abyste předešli nežádoucím kožním reakcím.

Díky těmto šetrným změnám, jež jsou přizpůsobeny zimě, není dosažení zářivé a zdravé pokožky nemožné.