Přírodní houby značky Cose della Natura

Přírodní houby značky Cose della Natura

První volba v péči o pokožku

Co přesně jsou přírodní houby?

Na trhu je mnoho houbiček do koupele či k ošetření těla a obličeje. Většina z nich je však umělá, tzn. synteticky vyrobená. Přírodní houba se svými četnými výhodami, tvarem a charakteristickými vlastnostmi však vždy slouží jako vzor. Přírodní houby se v péči o pokožku používají již po staletí, ne-li tisíciletí. Jejich blahodárných vlastností si údajně užíval i Goethe.
Tyto houbičky se získávají z pružných savých koster houby Spongia Officinalis a jejích příbuzných, což jsou mořští živočichové s mnoha póry. Většina hub se trochu podobá korálům a pěstuje se v tzv. houbových porostech v hloubkách až 40 metrů. Nejlepší a nejjemnější houba pochází ze Středozemního moře.

Houby jsou považovány za udržitelné produkty, protože po sklizni znovu vyrostou. Při sběru postupují potápěči opatrně, aby základna houby zůstala neporušená. Tím se spustí přirozená reprodukce a houba během několika let doroste do původní velikosti. Často je větší a zdravější než dříve. Studie ukazují, že v oblastech, kde se sklízí, se hustota hub dokonce zvyšuje.

Mořské houby značky Cose della Natura pocházejí ze Středozemního moře, zejména z Jaderského moře a jsou zde sbírány s maximální péčí a obezřetností, protože je v nejvyšším zájmu značky zajistit dlouhodobou udržitelnost mořských hub v jejich přirozeném prostředí.

Proč jsou přírodní houbičky nejlepší volbou pro čištění pleti?

Ve srovnání s jinými čistícími pomůckami je mořská houba přirozeně antiseptická - pokud ji po každém použití dobře opláchnete, nemohou se na ní objevit plísně ani bakterie. Obsahuje také jód a mořskou sůl, které mají přírodní a detoxikační účinky. Její speciální textura umožňuje důkladné čištění pórů a zároveň poskytuje mimořádně jemný mechanický peeling bez podráždění pokožky. Houbičky jsou navíc hypoalergenní a zároveň extrémně odolné.

K čemu lze přírodní houbu použít?

 • k odstraňování make-upu z obličeje a očí;
 • ke každodenní čištění obličeje;
 • k odstraňování masek, peelingů a dalších pečujících přípravků;
 • k použití pleťových tonik;
 • k masírování a jemnému peelingu pokožky.

Mořská houba se myje velmi snadno, protože má uvnitř systém mikrokanálků, který se čistí prakticky sám a nelze ho uměle napodobit. Tím je zajištěna mimořádná čistota výrobku, který je při každém použití jako nový. Díky své pružnosti a vlastnostem, které udržují neměnnost produktu v průběhu času, je přírodní houba ideální i pro typy pleti se zvláštními potřebami, jako je citlivost, neurodermatitida, akné, lupénka nebo ekzém.

Proč tedy používat mořskou houbu značky Cose della Natura?

Používání čistícího příslušenství je považováno za základ zdravé a krásné pleti. Samotné ruce jsou pro odstranění nečistot nedostatečné - nemluvě o hloubkovém čištění. Správné čištění je prvním krokem ke zdravé pleti. Nedostatečně vyčištěná pokožka nedokáže dobře vstřebat ani tu nejlepší péči, a proto je méně účinná.

Jaké existují druhy hub a jak se rozlišují?

V zásadě existují čtyři typy mořských hub a rozlišují se podle dvou kritérií.

1. velikost pórů

 • houby s jemnými póry;
 • houby s velkými póry.

2. typ zpracování

 • omyté houby - jsou exfoliační a poněkud pevnější;
 • bělené houby - díky silnějšímu zpracování jsou měkčí.

Značka Cose della Natura nabízí čtyři druhy hub podle těchto dvou kritérií.

 • Bělené hedvábné houbičky - jemné a ideální pro citlivou pleť i oční okolí; díky tomu je tento typ nepostradatelný při odstraňování make-upu; pro ty nejmenší jsou k dispozici také ve verzi pro péči o děti; díky své vysoké gramáži jsou také ideálním nástrojem pro čištění těla s obzvláště náročnou pokožkou.
 • Houbičky z praného hedvábí - ideální pro typy pleti bez zvláštních potřeb nebo pro ty, kteří dávají přednost lehkému peelingu den co den; díky své odolnosti se doporučují zejména k odstraňování masek nebo peelingů; ve sprše obzvlášť dobře masírují a stimulují mikrocirkulaci pokožky.
 • Bělené houbičky s plástvemi - jsou mimořádně měkké a zároveň masážní a ideální pro každodenní čištění pleti, i když nepoužíváte make-up; pro tělo jsou jako pohlazení ve sprše a poskytují mu velkorysou pěnu s pouhými několika kapkami mycího mléka.
 • Vyprané voštinové houbičky - v porovnání s bělenou verzí jsou pevnější a jsou ideálním doplňkem pro odstraňování pleťových masek; tyto houby jsou odolné, ale zároveň jemné a představují skutečný luxus pro pokožku.

Snadná péče a dlouhá životnost

Po použití je třeba přírodní houbu důkladně opláchnout a nechat ji uschnout na suchém a dobře větraném místě. V houbičce by neměly zůstat žádné zbytky mýdla, protože se časem rozpadne. Doporučuje se také, každé tři měsíce, mořskou houbu namočit do teplé vody se lžičkou sody bikarbony a hloubkově ji vyčistit - bude opět jako nová. Přírodní houby by se však neměly vyvařovat ani prát v pračce! Po roce používání se doporučuje houbu vyměnit.

Najděte si svou dokonalou přírodní houbu značky Cose della Natura zde!