La Saponaria - přírodní organická kosmetika

Slavná italská značka s kvalitními přípravky pro celou rodinu!

Nakupovat dle kategorií

Marken / La Saponaria

   La Saponaria: 272 produktů

   Váš výběr

   Všechny ceny zahrnují DPH

   La Saponaria nabízí ručně vyráběnou přírodní kosmetiku a také suroviny pro výrobu vlastních domácích produktů. La Saponaria věří především v ruční práci, což se odráží i v širokém sortimentu surovin určených pro vlastní výrobu. Co může být lepšího než pečovat o sebe kosmetikou, kterou jste si sami vyrobili? U své vlastní domácí kosmetiky víte, že obsahuje pouze ingredience, které jste si sami vybrali a především, že neobsahuje žádné škodlivé látky. A to je přesně cílem této skvělé italské značky La Saponaria!

   Příběh italské značky La Saponaria začal velmi dávno, když jeden ze dvou zakladatelů - Luigi - objevil svou lásku k mýdlu a vůním a následně začal vyrábět mýdlo pod dohledem a vedením své babičky. Studium chemie se zdálo být logickým důsledkem. Pak potkal Lucii a první kosmetické experimenty mohly začít.

   V roce 2006 se La Saponaria pomalu formovala, když oba prodávali svá ručně vyráběná mýdla na místních řemeslných trzích a navázali spolupráci s GAS - skupinou pro spravedlivý obchod - ve svém rodném městě. Díky crowdfundingu, velkému nadšení a obrovským snům, byla v roce 2007 konečně zahájena výroba La Saponaria. Byla zřízena malá laboratoř - částečně s využitím technologie z malého opuštěného výrobního zařízení. Navzdory byrokracii a dalším překážkám se nakonec podařilo zahájit výrobu prvních mýdel.

   Společnost La Saponaria spolupracuje s malými místními ekologickými zemědělci, a proto si vystačí s minimem dodavatelských cest pro suroviny nejvyšší kvality. Mýdla se vyrábějí také pro třetí strany: především pro místní samovýrobce - většinou výměnou za suroviny. Od roku 2012 se pod názvem La Saponaria vyrábí kromě mýdel také široká škála kosmetiky. Jednou z velkých zásluh společnosti je také zahájení pěstování konopí, které bylo v Itálii téměř zapomenuto. Konopí se pro společnost La Saponaria pěstuje i zpracovává prostřednictvím rozsáhlé sítě a najdete ho například jako hlavní znak řady Hippiness.

   V La Saponaria věří, že k velkým změnám dochází prostřednictvím malých každodenních gest a že by se člověk měl snažit "zanechat svět o něco lepší, než ho našel." Luigi a Lucia se rozhodli udělat svůj první krok s mýdlem. S velkým nadšením, vášní a velkými sny vytvořili laboratoř, která je vedena s velkým povědomím a odráží tradiční řemeslnou výrobu kosmetiky.

   Filozofie společnosti La Saponaria je založena na

   • 100% přírodních a udržitelných složkách;
   • spravedlivém obchodě a spravedlivém odměňování dodavatelů surovin;
   • ruční výrobě s láskou, péčí a porozuměním;
   • etické odpovědnosti - podpoře drobných zemědělců a sociálních projektů;
   • spravedlivých cenách pro výrobce a spotřebitele;
   • na certifikaci od ccpb;
   • právech zvířat - La Saponaria používá převážně veganské recepty;
   • šetrném složení a výrobě;
   • výrobky neobsahují ŽÁDNÉ petrochemické látky;
   • společnost používá lehké a ekologické obaly.