Weleda - holistická přírodní kosmetika

Po více než 100 letech stále stejné motto - „V souladu s přírodou a člověkem.“

Světově známá značka vysoce kvalitních organických produktů, značka Weleda, nabízí výrobky od péče o obličej, přes přípravky pro ty nejmenší, až po produkty péče o tělo a vlasy.

Její příběh se začíná psát roku 1921, kdy rakouský přírodovědec a antroposof Rudolf Steiner, holandská lékařka Ita Wegman a rakouský lékárník Oskar Schmiedel (pracující v Německu), propojují své vědomosti a svou vášeň k bylinkám. Tyto osobnosti v čele s Rudolfem Steinerem zakládají značku Weleda a začínají jako malá farmaceutická laboratoř, která má k dispozici vlastní zahrádku, a může se tak naplno zaměřit na formulování holistických farmaceutických výrobků, jež stimulují a podporují tělo tak, aby uzdravovalo samo sebe.

Nakupovat dle kategorií

Weleda: 168 produktů

Váš výběr

Všechny ceny zahrnují DPH

Antroposofii lze pospat jako duchovní, holistickou filozofii, která předpokládá, že lidé mohou vnímat své prostředí nejen prostřednictvím mysli a smyslů, ale také prostřednictvím pocitů a myšlenek. Tato idea se tedy nevyskytuje pouze v medicíně, ve vzdělávání nebo v umění, ale odráží se i v biodynamickém zemědělství, neboť pouze v harmonické a uctivé činnosti a interakci všech jednotlivých oborů je možné používat rostliny a bylinky, tedy tzv. „substance,“ které poskytují lidem i životnímu prostředí jen to nejlepší.

Kvalita a udržitelnost jsou pro Weledu dalšími extrémně důležitými body. Od pěstování surovin až po celou výrobní a dodavatelskou cestu. Weleda je přesvědčena, že všechny články ve výrobním řetězci musí pracovat stejně svědomitě a kvalitně, aby bylo možné vyrábět vysoce kvalitní a účinné produkty. Zda-li vše funguje tak jak má, zaručuje Weleda pomocí složitých a přísných kontrol kvality.

Natrue certifikované produkty značky Weleda jsou:

  • vyrobeny bez testování na zvířatech;
  • bez obsahu ropy či zemního oleje;
  • bez syntetických tuků, barviv a vonných látek;
  • bez silikonů a parafínů.