Ekologická ústní hygiena

Ekologická ústní hygiena

Alternativy k jednorázovým zubním kartáčkům.

Malý zubní kartáček ale velký krok pro životní prostředí

Vzhledem k tomu, že, podle odhadů, skončí každý rok na celém světě v odpadcích 3,5 miliardy plastových zubních kartáčků, zdá se být více než vhodné hledat ekologičtější alternativy. Ale existují? A jak je lze vůbec najít? To jsou otázky, které si kladou nováčci na poli vzdávání se jednorázových plastů a které mohou být zpočátku překážkou. Na trhu je překvapivě mnoho alternativ, které můžete vyzkoušet. Jakmile tuto výzvu přijmete, každodenní návyk se rychle změní v trvalou změnu, která je prospěšná pro Vás i pro životní prostředí.

Jaká je tedy alternativa? Tento zubní kartáček je šetrný k životnímu prostředí.

Australská značka Natural Family CO. nabízí zubní kartáčky, jejichž rukojeti i obaly jsou vyrobeny z kukuřičného škrobu bez GMO, a jsou tak 100% biologicky rozložitelné. Základem použitého kukuřičného škrobu je kukuřice pěstovaná udržitelným způsobem, což přináší řadu výhod. Kartáček tak pochází z obnovitelného zdroje, neobsahuje žádné toxiny, je kompostovatelný a při výrobě zanechává pouze malou ekologickou stopu. Zpracováním kukuřičného škrobu vzniká kyselina polymléčná (PLA), která má podobnou konzistenci jako plast, ale bez škodlivých látek. Jako výchozí surovina je škrob podobný kukuřičné mouce, ale má tu zásadní výhodu, že se získává z vnitřku zrna a zahušťuje více než mouka, která se vyrábí z celého zrna.

Již po deseti týdnech v kompostu se kukuřičné škrobové násady začnou rozkládat a přibližně po 12 měsících získají křídovou konzistenci, kterou lze snadno rozbít. To je extrémně krátká doba ve srovnání s více než 400 lety na skládce.

Štětiny zubních kartáčků jsou vyrobeny z měkkého recyklovatelného nylonu bez obsahu BPA. Díky tomu jsou kartáčky šetrné, ale zároveň dostatečně odolné, aby vydržely časté čištění zubů, které je během života potká. Štětiny jsou také zúžené, aby dobře čistily mezizubní prostory.

Příspěvek ke zvýšení povědomí

Protože je nesmírně důležité vytvářet povědomí o problému plastů, stanovila si společnost Natural Family CO. a její sesterská značka JACK N' JILL za cíl dodatečně podpořit organizaci 1% for the Planet a věnovat na tento účel 1 % z výtěžku z prodeje.

1% for the Planet je mezinárodní organizace, jejíž členové věnují nejméně 1 % svých ročních tržeb na ekologické účely. Jejich posláním je doslova "vytvářet, podporovat a aktivizovat alianci podniků, které se finančně angažují ve prospěch zdravé planety." Více informací o skvělé práci této organizace naleznete zde: www.onepercentfortheplanet.org.

Spoluzakladatelka značky Natural Family CO. Rachel Bernhaut dodává: "Cílem společnosti Natural Family CO. je zvyšovat povědomí o výrobcích bez plastů a prostřednictvím našich darů podporovat ekologické iniciativy."

Veškeré výrobky značky Natural Family CO. naleznete zde.