Vyprání namísto vyhození – menstruační výrobky

Vyprání namísto vyhození – menstruační výrobky

Ekologické alternativy v období menstruace

Udržitelné menstruační výrobky jsou velmi oblíbené. Stále více žen začíná s alternativami ke klasickým vložkám a tamponům. Proč? Když si spočítáte, jak často žena průměrně menstruuje (asi 500 cyklů) a kolik odpadu během této doby vyprodukuje (asi 17 000 tamponů a vložek), odpověď je zřejmá.

Hlavním důvodem pro přechod na opakovaně použitelné dámské hygienické potřeby je snížení množství odpadu, protože v odpadcích nebo dokonce ve vodě končí nejen samotný menstruační přípravek, ale i další vnější obaly. V průběhu let se tak nashromáždí velké množství odpadu.

Mezitím mají ženy dokonce možnost volby. Některé se uchylují k menstruačním kalíškům, mnohé věří na menstruační prádlo nebo raději používají pratelné a slipové vložky. Značka masmi se ve své řadě Reuse zaměřuje právě na pratelné menstruační výrobky - patří mezi ně látkové vložky, látkové kalhotky a menstruační kalhotky. Ty umožňují až 100 praní, aniž by ztratily své absorpční vlastnosti. Navíc, díky pratelným alternativám, už nemusíte běhat do obchodu, takže ušetříte i spoustu peněz.

Podívejme se na produkty masmi blíže

Stejně jako látkové dětské pleny jsou i látkové hygienické vložky, látkové vložky do kalhotek a menstruační prádlo obzvláště šetrné k životnímu prostředí. Protože se dají vyprat, lze je každý měsíc znovu použít, což znamená - žádné jednorázovky - žádný odpad. Pro některé ženy je však často překážkou vlastní hygienické praní. Ptáte se, zda je to vůbec hygienické? Ano, je. Protože po malé předúpravě a pracím cyklu na 60-90 °C (spodní prádlo 40 °C) jsou Vaše výrobky z tkaniny Reuse opět hygienicky čisté a Vy se nemusíte o nic starat.

Omyvatelné hygienické vložky a podobné výrobky jsou ve srovnání s běžnými hygienickými vložkami velmi prodyšné. Látkové výrobky jsou navíc vyrobeny zcela bez chemických látek, parfémů a jiných plastů. To je další bonus, protože intimní oblast ženy, včetně vaginální flóry, je velmi citlivá a umělé látky ji mohou rychleji podráždit - což může vést mimo jiné ke svědění nebo plísňovým infekcím. Další výhodou látkových verzí je, že se pohodlně nosí. Žádný tlak, žádný plast, žádné lepidlo.

A jaké je složení pratelných produktů masmi?

1. vrchní vrstva - certifikovaná organická bavlna (GOTS) - tento materiál je v přímém kontaktu s intimní zónou.

2. absorpční vrstva - 3D tkanina z certifikované organické bavlny - tato vrstva má vysokou absorpční schopnost a je prodyšná.

3. nepropustná vrstva - spodní vrstva je rovněž vyrobena z certifikované organické bavlny, uvnitř je velmi tenký laminát z polyuretanu; laminát je nepromokavý, ale zároveň prodyšný. Nepropouští tekutinu, ale uvolňuje kondenzovanou vlhkost z těla.

To znamená, že si do kalhotek nedáte jen obyčejný kus látky. Kombinace vrstev zajišťuje bezpečnost, má absorpční jádro a poskytuje spolehlivou ochranu proti úniku.

Přehled výrobků masmi Reuse

Alternativní hygienické výrobky nejsou celkově horší než běžné výrobky. Jak již bylo zmíněno, přechod z klasických vložek a tamponů na výrobky pro opakované použití je jistě náročný a vyžaduje novou rutinu. Z dlouhodobého hlediska se však ekologické alternativy vyplatí. V zájmu Vašeho zdraví, životního prostředí a Vaší peněženky.

Pokud si stále nejste jisti, máme pro Vás tip, jak přejít na novou metodu: omyvatelné výrobky od masmi jsou jistě ideální pro slabší dny menstruace. Tímto způsobem můžete bez obav vyzkoušet opakovaně použitelnou menstruační hygienu a pomalu si na ni zvyknout.

Přehled všech výrobků masmi Reuse.