Hygienické produkty šetrné k životnímu prostředí

Hygienické produkty šetrné k životnímu prostředí

Redukce plastového odpadu je nyní jednodušší!

Drobnosti, které děláme každý den, mohou mít velký dopad na naše životní prostředí, neboť i malé činy mají velký význam, pokud se na věc podíváme z širšího hlediska.

Efektivní každodenní rutina

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik odpadu se každý měsíc vytvoří z výrobků na jedno použití a z chemikálií, které často obsahují a které dostáváme do svého těla? Nebo, že většina výrobků osobní hygieny často obsahuje 60-85 % vody a je uložena v obalech na jedno použití, které se přepravují po celém světě? Pokud vynecháte vodu, můžete snížit množství obalů a minimalizovat emise CO2, které vznikají při přepravě.

Většina lidí o tom nepřemýšlí - a proč by také měla, vždyť se jedná o součást každodenního života? Malé změny však mohou být velmi důležité, a když průměrná domácnost spotřebuje 24 jednorázových lahviček mýdla na ruce za rok a jedna žena použije 528 jednorázových hygienických vložek/tamponů za pouhé dva roky, vzniká spousta zbytečného odpadu. Zvláště když si uvědomíte, že se jedná o produkty, které používáme každý den.

4 produkty, které mohou něco změnit


Přechod na opakovaně použitelné výrobky osobní hygieny je snadný a uspokojivý způsob, jak změnit svou každodenní rutinu a zároveň přispět k čistší planetě.

Značka AllMatters (dříve OrganiCup) vyvinula dva produkty ve formě prášku: jemné mýdlo na ruce a mycí prostředek na tělo. Konkrétně se jedná o pěnová mýdla v prášku. Startovací sadu si vezmete domů a mýdlový prášek jednoduše smícháte s teplou vodou v recyklovatelné hliníkové lahvičce, která je součástí balení. Lahvička snižuje počet jednorázových výrobků v koupelně i v kuchyni a mýdlo vydrží déle než to běžné. Se třemi náplněmi, které jsou součástí startovací sady, budete mít zásobu mýdla až na 5 měsíců, aniž by Vám doma zabírala až příliš mnoho místa.

I hygienické doplňky v období menstruace mohou být udržitelné

Přechod na opakovaně použitelné hygienické potřeby je snadný, zdravý a skutečně ekologický. Značka AllMatters nabízí dvě alternativy k jednorázovým vložkám a tamponům: menstruační kalhotky a menstruační kalíšek.

Menstruační kalhotky značky AllMatters vypadají a působí jako běžné spodní prádlo, ale mají zabudované vrstvy špičkových materiálů, které slouží k různým účelům: od absorpce až po pocit bezpečí během menstruace. V závislosti na síle menstruačním krvácení lze menstruační kalhotky používat namísto menstruačního kalíšku, vložek, tamponů nebo společně s kalíškem pro větší bezpečnost. Menstruační polštářky je skvělou volbou pro ty, které chtějí přejít na opakovaně použitelný menstruační výrobek, ale nechtějí používat výrobek, který se zavádí (jako kalíšek). To z něj činí pohodlnou a uvědomělou alternativu k tradičním produktům.

Menstruační kalhotky značky AllMatters jsou vhodné pro slabou až střední menstruaci a nabízí savost jednoho až dvou tamponů. Dodávají se v jednotném designu a jsou k dispozici v sedmi různých velikostech (XS-XXXL).

Značka AllMatters nabízí také snadno použitelný menstruační kalíšek, který lze mezi jednotlivými použitími vyprázdnit a vyčistit. Je vyroben ze 100% lékařského silikonu, takže je zcela bezpečný a nenarušuje přirozené prostředí Vašeho těla. Navíc bezpečně sedí a neprotéká, tudíž jej můžete bez obav používat i při sportech, jako jsou plavání nebo jóga.

Je k dispozici ve třech různých velikostech, a tak si snadno vyberete ten, který Vám nejlépe vyhovuje. Na rozdíl od tamponů je menstruační kalíšek bezpečný po dobu až 12 hodin, takže ho můžete nosit i přes noc.