Limeta

Citrus Aurantifolia Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Peel Oil

Limeta je listnatý strom z čeledi routovitých, původem pocházející z Asie, jehož plody jsou zelenožluté barvy a velmi aromatické. Limetkový esenciální olej, který se získává z kůry, má antiseptický, antibakteriální, antivirový a dezinfekční účinek. Z toho důvodu se velmi často používá k ošetření podrážděné pokožky, kousnutí hmyzem či jako přísada do deodorantů. Limetkový olej pečuje o mozoly, slabou pojivovou tkáň a celulitidu, podporuje krevní oběh, vyživuje nehty a nehtovou kůžičku, stahuje póry a výborný je i pro mastnější pleť. Vzhledem k tomu, že je fototoxický, nedoporučuje se po aplikaci na pokožku přímé slunění. V aromaterapii působí proti depresím a únavě, dodává energii, osvěžuje, stimuluje, podporuje kreativitu a funguje i jako afrodiziakum.

Kosmetické vlastnosti

  • má antiseptický, antibakteriální, antivirový a dezinfekční účinek;
  • používá se k ošetření podrážděné pokožky, kousnutí hmyzem či jako přísada do deodorantů;
  • pečuje o mozoly, slabou pojivovou tkáň a celulitidu, podporuje krevní oběh, vyživuje nehty a nehtovou kůžičku a stahuje póry;
  • působí proti depresím a únavě, dodává energii, osvěžuje, stimuluje, podporuje kreativitu a funguje i jako afrodiziakum.

viz. Markus Schirner 2002, "Aromatické oleje", Schirner Verlag, Darmstadt, 4. vydaní 2011


Limeta se vyskytuje v těchto produktech