Rakytník řešetlákový

Hippophae Rhamnoides Oil, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil

Rakytník rešetlákový je dřevina z čeledi hlošinovitých, původem pocházející z Asie, jež dorůstá výšky až 4 m. Rakytník je mimo jiné zajímavý tím, že se z něj dají vyrábět dva různé esenciální oleje.

Rakytníkový olej z dužiny (Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Fruit Oil) se získává, jak už název napovídá, z dužiny bobulí rakytníku. Velmi dobře se roztírá po pokožce a rychle se vstřebává. Díky vysokému podílu karotenoidů má silné regenerační, protizánětlivé a antioxidační účinky, a je tak vhodný zejména pro zralou pleť, ale i pro pokožku trpící neurodermatitidou. Navíc stimuluje tvorbu nových buněk a podporuje metabolické procesy kůže. Vzhledem ke své silně pigmentované barvě se doporučuje užívat pouze střídmě.

Kosmetické vlastnosti

  • dobře se roztírá po pokožce a rychle se vstřebává;
  • má silné regenerační, protizánětlivé a antioxidační účinky;
  • vhodný zejména pro zralou pleť, ale i pro pokožku trpící neurodermatitidou;
  • stimuluje tvorbu nových buněk a podporuje metabolické procesy kůže.

OPROTI TOMU

Olej ze semen rakytníku řešetlákového (Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Seed Oil) má, na rozdíl od rakytníkového oleje z dužiny, odlišné spektrum mastných kyselin. Jelikož se oba oleje v obchodech někdy prodávají jako „rakytníkový olej,“ není vždy možné přesně říci, zda byl příslušný olej lisován z buničiny, semen nebo obojího. Tento olej má silné hydratační a hojivé účinky a je ideální pro péči o šupinatou a suchou pokožku.

Kosmetické vlastnosti

  • má silné hydratační a hojivé účinky;
  • je ideální pro péči o šupinatou a suchou pokožku.

viz. Heike Käser 2010, "Přírodní kosmetické suroviny", Linz, vydavatel Freya, 3. vydání 2012


Rakytník řešetlákový se vyskytuje v těchto produktech