Zářivé vánoční líčení

Jsou Vánoce! Každý rok se zdá, že sváteční období přichází rychleji a my už jsme uprostřed všeho shonu. Světýlka, barvy, ozdobené stromečky, balíčky, hledání dokonalého dárku, nákupy v supermarketech na poslední chvíli, abychom zařídili posledních pár věcí na sváteční hostinu - a pak? Na přemýšlení o svátečním líčení, natož o tom silvestrovském, zbývá jen málo času!

Nepropadejte panice! V Ecco Verde jsme pro Vás připravili několik tipů na vkusné a elegantní líčení, abyste se mohli soustředit raději na své blízké! Ciťte se během svátečního období krásně, díky našim tipům!

Zaměřili jsme se na oči a rty, abyste v tomto svátečním období zářili. Klasické triky nikdy nezklamou, ale pokud chcete být trochu odvážnější, třeba abyste někoho překvapili (třeba pod jmelím?), doporučujeme jasné barvy s trochou třpytu, které dodají extra šmrnc. Začneme tradičními vánočními barvami: červenou, zelenou, zlatou a stříbrnou. Nezapomínáme ani na bílou a černou, které jsou základem každého líčení - ať už se jedná o jakoukoliv příležitost. Barvy jako hnědá, fialová a bordó jsou také vítanými svátečními odstíny - důležité je, aby opravdu vynikly.

Pokud jde o třpytky, musíte si dát pozor, abyste to nepřehnali. Trocha třpytu je více než vítaná, ale mezi odvážným a vulgárním je tenká hranice. Vždy mějte na paměti: používejte ho s vytříbeným vkusem!

Začněte s hladkým základem na víčkách. Concealer, minerální pudr nebo kapka Foundation jsou skvělou alternativou k Vaší denní bázi. Vždy pamatujte na to, abyste jí nepoužívali příliš mnoho.

Základ nechte několik sekund zaschnout a poté naneste první odstín. Pro vánoční Smokey Eye, naneste neutrální barvu, například zlatou, žlutou nebo stříbrnou, od vnitřního koutku oka směrem ven a jemně rozetřete.

Poté použijte Highlight odstín a rozetřete jej směrem ven tak, že nakreslíte mírnou křivku těsně nad okrajem víčka - jednoduše kopírujte přirozenou křivku oka. Pro tento krok jsou vhodné světlé nebo třpytivé odstíny, jako je světle zlatá, stříbrná, slonovinová nebo bílá. Zvolte odstín, která zvýrazní přirozenou barvu Vašich očí a podtrhne oční stíny. Pokud jste si například vybrali červené oční stíny a chcete jim dodat šmrnc, použijte jako zvýrazňující odstín světle zlatou nebo stříbrnou barvu. Pokud jste se rozhodli pro slavnostní zelenou, držte se slonovinové nebo stříbrné barvy. Neměli byste používat dvě výrazné barvy pro oba odstíny, to by mohlo být příliš.

Nakonec dokončete líčení tmavou řasenkou a očními linkami. Přidejte trochu třpytek do vnitřního nebo vnějšího koutku oka, abyste získali slavnostní lesk.

Které odstíny se hodí k jaké barvě očí?

Nejlepší je držet se několika základních pravidel:

  • Všichni, kdo mají zelené oči, by se měli držet teplých barev, jako je bronzová, zlatá nebo hnědá, a vyhnout se červené nebo zelené.
  • Modré oči vypadají obzvlášť elegantně se zlatou nebo stříbrnou barvou, ale měli byste se vyhnout červené.
  • Tmavým očím obzvlášť sluší červené, zelené, zlaté a bronzové barvy.

Pokud máte poměrně malé oči, neměli byste khol nanášet na vnitřní víčko, protože je ještě více zmenší. Jednoduše rozetřete oční linky podél spodního okraje víčka, abyste oči opticky zvětšili.

Nyní, když máte výrazněji nalíčené oči, o zbytek obličeje příliš nestarejte! Stačí nenápadná rtěnka či lesk. Výraznou rtěnku si připravte třeba na večer v klubu.

Foundation, trocha tvářenky a rtěnka v lichotivé barvě jsou dokonalým doplňkem. Pokud používáte červené oční stíny, můžete použít červenou nebo švestkovou rtěnku. Pokud jste použili hnědou nebo zlatou, zkuste neutrální nebo béžový odstín. Pokud jste použili zelené oční stíny, stačí jednoduchý lesk, který dodá lesk Vaší přirozené barvě rtů.

Rty můžete také podkreslit konturovací tužkou, i když si vyberete pouze neutrální odstín. Nakreslete linku a poté naneste odstín na rty štětečkem od středu horního rtu, začněte od horního okraje a postupujte po obou stranách směrem dolů. Aplikaci zakončete jednolitým tahem štětce po celém spodním rtu. Abyste získali ještě něco navíc, můžete odstín nastavit bezbarvým leskem.

Pokud chcete dodat šmrnc, můžete nosit doplňky v barvách svého make-upu. Sladěné doplňky jsou vždy synonymem elegance, módy a vkusu - řiďte se svými instinkty!

Líčení by mělo být vždy zábavné a snadné - nemusíte být expert, abyste vypadali skvěle! Stačí mít představivost a kreativitu.

Při této příležitosti Vám přejeme šťastné a klidné Vánoce a skvělý vstup do nového roku!

#VeseleVanoce #BuonNatale #MerryChristmas #FroheWeihnachten #JoyeuxNoël #FelizNavidad