Vavřín vznešený

Laurus Nobilis Leaf Oil, Laurus Nobilis Leaf Extract

Vavřín vznešený, obecně známý pod názvem bobkový list, je strom z čeledi vavřínovitých, původem pocházející z Asie, jenž se v původních oblastech dorůstá výšky až 12 m, u nás však méně. Tento strom také symbolizuje vítězství, neboť dříve byl vavřínový věnec předáván vítězům olympijských her. Z jeho listů se pomocí parovodní destilace získává esenciální olej, který má antiseptické, antibakteriální, fungicidní a dezinfekční účinky. Vavřínový olej neutralizuje nepříjemné pachy, podporuje hojení drobných ran a díky svým léčivým vlastnostem se často přidává do přípravků určených k péči o akné, zánětlivou pokožku, lupy, ale i vypadávání vlasů. V aromaterapii působí proti depresím, zklidňuje, posiluje koncentraci a dodává nejen inspiraci a sebevědomí, ale i podporu při menších životních krizích.

Kosmetické vlastnosti

  • má antiseptické, antibakteriální, fungicidní a dezinfekční účinky;
  • neutralizuje nepříjemné pachy, podporuje hojení drobných ran;
  • díky svým léčivým vlastnostem se často přidává do přípravků určených k péči o akné, zánětlivou pokožku, lupy, ale i vypadávání vlasů;
  • působí proti depresím, zklidňuje, posiluje koncentraci a dodává nejen inspiraci a sebevědomí, ale i podporu při menších životních krizích.

viz. Markus Schirner 2002, "Aromatické oleje", Schirner Verlag, Darmstadt, 4. vydaní 2011


Vavřín vznešený se vyskytuje v těchto produktech